Opäť si tu dáme jeden krátky článok, tentoraz to bude z kategórie športovej obuvi, ktorá sa hodí na OCR preteky. Sezónu 2016 som začal v šupáckych a ošúchanich cestných Nike. Hneď po prvých pretekoch som pochopil, že s nimi ďalšie, tentoraz kopcovité preteky určite neprežijem. Preto som si zašiel do obchodu – svojho obľúbeného Adidas a vybral som si Crossové Kanadia TR7.

S nimi som odbehol už zvyšnú časť pretekov a tréningov. Musím konštatovať, že na veľmi veľa miestach mi doslova zachránili prdel. Hlavne pri zbehoch v kopcovitom teréne, držali na ceste veľmi dobre, ich odpruženie nebolo dramaticky veľké, takže ma to pri zbehávaní nevystreľovalo do výšky. Moja spokojnosť s nimi bola a ešte stále je veľmi veľká. Taktiež som s nimi začal aj sezónu 2017, zimným Spartan Race na Dolní Morave. Príjemný pretek, takže o ňom určite napíšem článok. Ale keďže to bol beh čisto v zasneženej krajine, ťažko sa bude hodnotiť, funkčnosť obuvi.

Napriek tejto spokojnosti som cítil, že potrebujem niečo viac. iečo, čo mi v tejto sezóne poslúži aj na extrémy ako Ultra Beast alebo Trifeca Weekend. Preto som si zadovážil nové Salomon SpeedCross 4 GTX. Ďakujem Vám všetkým za radu ohľadne farby, tie oranžové su skutočne skvelé. Mal som ich možnosť hneď vyskúšať na ďalšom Spartanovi v tejto sezóne. Winter Spartan Sprint vo Svite. Bežalo sa mi v nich fantasticky. Video z pretekov nájdete na mojom Youtube a uvidíte tam rozmanitosť terénu. Strné výstupy a rovnako strné zbehy na miestach kde bolo málo snehu, takže záťažový test skvelý. Čo ma potešilo bol aj zabehnutý čas, ktorým som sa dostal na jedno z najlepších miest aké som kedy dosiahol. Medzi prvých 30% (okolo miesta 700). Nie som z tých čo behajú na čas, ale toto ma fakt potešilo, pretože som sám cítil rezervu ešte minimálne 15-20 minút. Nie žeby som nebežal naplno, ale hlavne som si tieto zimné preteky užíval.

Aaale vrátim sa k Salomonom. Ak náhodou v súčasnosti uvažujete nad kúpou bežeckých topánok pre OCR preteky, tak Vám môžem tieto len a len odporúčať. Ľahké, odpružené, so skvelou stabilitou. Moje obavy pri zbehu kopcov a ich odpruženiu sa nepotvrdili. Podržali ma na tomto ťažkom teréne, dokonca aj v miestach kde sa iní pretekári šmýkali ako na ľade, som ja dokázal bežať s celkom stabilnou polohou.

Na záver. Za mňa veľké odporúčanie. Cena sa pohybuje okolo 3000kč na rôznych internetových obchodoch. Áno je to mierne nad cenou inej obuvi z tejto kategórie, ale na trati je to nepostrádateľný spoločník.

 

AROO