Dlho som uvažoval nad tým, či tento článok vôbec napíšem a či sa tejto téme chcem venovať. Športu a stavovaniu sa venujem už veľmi dlho. Áno isté obdobie svojho života som to celé zaradil na vedľajšiu koľaj, našťastie som sa k tejto téme a ktomuto typu životného štýlu vrátil. Posledné roky som fungoval systémom nasávania informácií a hlavne ich praktického testovania. Na kom? No samozrejme sám na sebe.

Po čase som začal cítiť, že tieto moje skúsenosti a znalosti by som chcel trošku viac zodborniť a sprofesionálniť. Preto som zašiel na skvelú vec, ktorou internetový vyhľadávač www.google.com bezpochyby je a zadal som tam kľúčové slová „Trénerská škola Praha“. Ako prvé mi vyhodilo stránku Fitness školy Olympia. Zaujala ma na prvý pohľad a úprimne rozhodnutie prihlásiť sa na kurz padlo v momente, keď som medzi lektormi zhliadol Pavla Jablonického. Legendu československej kulturistiky. Takže to bolo jasné a musím sa priznať, že som urobil veľmi dobre. Všetky tie poznatky, ktoré som získal, či už z oblasti cvičenia, anatómie, fungovania organizmu, stravovania, mi krásne zapadali do konceptu mojich informácií.

Pre mňa musím priznať boli „najvýživnejšie“ informácie z anatómie. Teraz keď chcem cieliť svoje cvičenie na konkrétny sval, tak presne viem ktorý to je, kde začína, kde sa upína, aké presné cviky naň použiť. Z hľadiska výživy, to bolo učesanie toho čo som vedel plus veľmi dôležitá suplementácia. V nej som ani nie, že mal chaos, ale nikdy som to cielene neriešil. No a v neposlednom rade skvelý zásobník cvikov. Rozmanitosť je na prvom mieste a od začiatku som to začal aplikovať do svojho tréningu. A čo sa udialo? Výsledky sa začali dostavovať veľmi rýchlo. A to som si nastavil vnútorne vlastný tréningový plán v ktorom mám stanovené dni tréningu a svalové partie. Konkrétne cviky, ktoré cvičím si vyberám v momente keď prídem do fitka. Je to tzv. intuitívny tréning, ktorý ale nie je vhodný pre každého.

Veľmi veľa z Vás mi píše požiadavky ohľadne tréningových plánov a jedálničkov. Preto som sa rozhodol pripraviť pre Vás tú možnosť a tou je zostavenie tréningového plánu, jedálničku alebo diagnostiky. Je pravda, že na internete je veľmi veľa dostupných zdrojov z tejto oblasti, sám som to v minulosti využil, čo mi ale chýbalo bol bezprostredný kontakt s človekom, ktorý mi daný plán zostavoval. Preto som si povedal, že ja sa vyberiem inou cestou. Stačí ak mi na info@myspartanrace.sk zašlete mail, že máte záujem o tréning, plán, jedálniček alebo čokoľvek. Ja Vám zašlem diagnostickú tabuľku (pracujem na spustení www.online-trener.com), zatiaľ to tam programujeme :), a na základe vyplnenej tabuľky Vám prirpavím program šitý priamo na Vás. ALE, nebude to len suché mailovanie. Veľmi rád to s Vami preberiem cez Skype. Prečo? Pretože na to, aby som Vám pripravil cviky, ktoré budete cvičiť, potrebujem vidieť ako vyzerá Vaše telo, v akom je stave, aké je ohybné, aké má proporcie. Len z čísel sa toto nedozviem. Navyše mi to môj pocit zodpovednosti za mnou vykonanú prácu nedovolí. Takže spolu budeme pravidelne v obrazovom kontakte, aby sme spolu konzultovali Vaše pokroky.

Musím povedať, že ma tieto aktivity veľmi bavia, sám sa pri nich učím a už som mal požiadavky od rôznych ľudí. Či už úplne zdravých, alebo napr. s diabetes, príp. nejakým telesným postihnutím. Samého ma to posúva ďalej. Navyše je tu veľa ľudí, ktorí majú záujem pripraviť sa na preteky Spartan Race, alebo iné. Úprimne Vám poviem, že tí, čo ste boli na Sprint pretekoch na rovine, tak to zvládne človek so štandardnou fyzickou kondíciou, preteky v kopcoch sú už o niečom inom. Na Slovensku sa chystajú Sprint preteky vo Valčianskej Doline a na Kráľovej Holi. To budú kopčeky a príprava na tieto hoc krátke trate musí byť diametrálne odlišná. A ja Vám s ňou chcem pomôcť, pretože dostať sa do ciela je ten hlavný ciel.

Verím, že z nás vytvoríme veľkú komunitu ľudí a raz vytvoríme spoločnú SRTG. Netrpezlivo čakám na Vaše maily. 🙂

AROO