Pred dvoma týždňami som napísal článok o tom, že som sa prvýkrát v živote rozhodol sám na sebe otestovať komerčný detox. Vďaka flexibilite jednej spoločnosti, ktorá v ČR a SR jednu takúto kúru predáva som sa dostal veľmi rýchlo k možnosti to sám na sebe vyskúšať. Myslel som si, že budem prinášať článok 1x týždenne s mojimi „pokrokmi“, ale nakoniec som si povedal, že urobím článok po ukončení tejto kúry, čo je vlastne zajtra.

Môj názor na rôzne detoxikačné kúry z minulosti bol vždy taký, že ak človek do svojho tela dáva tie správne živiny a potraviny tak sa vlastne detoxikuje počas celého života a taktiež sa aj prečisťuje. Niekedy stačí piť normálne množstvo vody (viď predchádzajúci článok) a telo sa zbaví nežiadúcich toxínov samo. Ale poďme k detoxu.

Počas prvých troch dní sa u mňa prejavila – ako som spomínal – zvýšená plynatosť. Tá sa ma držala celý týždeň, ale nie som si istý, či to bolo detoxom, ale stravou u Paťkinej mamky :D. Ako zázrakom po návrate do Prahy sa plynatosť vytratila. Takže si skôr myslím, že za touto zmenou detox nestojí. Počas obdobia čo som tento detox používal – zloženie Zelený Jačmeň, Mladá pšenica, Spirullina a Chlorella – som okrem niekoľkých bolestivých „exanthémov“ na chrbáte nezaregistroval žiadne iné zmeny a symptómy nezaregistroval. Neviem, či to bude tým, že som detoxikovaný priebežne, bez toho aby som to riešil, alebo to na mňa neúčinkuje.

V konečnom dôsledku to môžem zhodnotiť. Užívanie týchto potravín (ktoré sú obsiahnuté v detoxikačnej kúre) je vhodné a určite ich treba mať zaradené vo svojom jedálničku. Výhodou mnou testovaného balenia je, že obsahuje všetky zložky v jednom, nemusel som hľadať všetky tieto zložky samostatne. Takže pre mňa výsledkom je, že slovo „detox“ naďalej nebudem používať, ale na strane druhej budem sa stále starať o svoje telo tak, aby sa čistilo priebežne.